Blockchain (blokzinciri), sistemi değiştirmeyi, hacklemeyi veya aldatmayı zorlaştıracak veya imkansız hale getirecek şekilde bilgi kaydetme sistemi ve blockchain üzerindeki tüm bilgisayar sistemleri ağında çoğaltılan ve dağıtılan işlemlerin dijital defteridir. Zincirdeki her blok bir dizi işlem içerir ve blok zincirinde her yeni işlem gerçekleştiğinde, ilgili işlemin bir kaydı her katılımcının defterine eklenir. Birden fazla katılımcı tarafından yönetilen merkezi olmayan veritabanı Dağıtılmış Defter Teknolojisi (DLT) olarak bilinir.

Bir zincirdeki bir blok değiştirildiğinde veya kurcalandığında hemen anlaşılacağı anlamına gelir. Bilgisayar sistemindeki zincir bloğu yapısında bir blockchain sistemini bozmak istenirse, zincirin tüm dağıtılmış sürümlerinde zincirdeki her bloğu değiştirmek zorunda kalınır.

İşlemleri hızlandırmak için, akıllı sözleşmeye ait bir dizi kural, blockchain'de saklanır ve otomatize olarak akış gerçekleşir. Akıllı sözleşme, kurumsal işlemlerin aktarımlarına ait kuralları tanımlayabilir, ödenecek bir sisteme ait koşulları ve daha fazlasını içerebilir.

Hangi alanlar blockchain teknolojisi kullanılabilir ? 

FoodTrust
Tedarik Zinciri Şeffaflığı
Dijital Kimlik Yönetimi 
Finans İşlemleri
Öğrenim Belgeleri ve Sertifikalar

Kısaca güven ve doğrulama gereken anonim ve şeffaflığa önem veren her türlü veritipi kaydında Blockchain zinciri müşterileriniz ve sizin aranızda ki şeffaflık ve güveni birbirine daha sık bağlar ile bağlayacaktır. Tıpkı bir bir zincir gibi :) 

Bu konuda ki her türlü ihtiyacınız için biz doğru çözümleri sunmak adına yanınızda olacağız.